27 Maj 2020 14:07:07

2016-12-20 Konkurs Grand IT Test
konkursyIT Szkoła zaprasza Państwa uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu Grand IT Test.
W poprzednich edycjach konkurs wzbudzał wśród Państwa duże zainteresowanie ale też wątpliwości, czy nie jest dla uczniów zbyt wymagający. Ponownie dopracowaliśmy jego formułę – testów jest mniej w każdej serii, co przełoży się na mniejsze zaangażowanie uczniów. Terminy testów są z góry znane a godziny udostępniania ograniczono do późnych godzin popołudniowych i wieczornych tak, aby udział w konkursie nie kolidował z zajęciami szkolnymi.

Podobnie jak w poprzedniej edycji zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie testów wiedzy z różnych dziedzin informatyki, które będziemy udostępniać za pośrednictwem strony IT Szkoła w okresie od stycznia 2017 do maja 2017. Testy udostępnimy w 6 seriach po 8 testów.

Odpowiedzi do wszystkich testów znajdują się na platformie IT Szkoła – wystarczy przerobić testy do udostępnionych kursów. Lista kursów przydatnych do każdego testu oraz terminów udostępniania kolejnych testów jest już dostępna na stronie konkursu. Tam można znaleźć również regulamin konkursu: https://it-szkola.edu.pl/mTest

W konkursie mogą startować wszyscy uczniowie zarejestrowani w programie IT Szkoła.

Nagrody zostaną przyznane najlepszym zawodnikom każdej serii oraz 10 najlepszym zawodnikom w rankingu ogólnym. Państwa prosimy o zachęcanie uczniów zainteresowanych informatyką do realizacji kursów i rozwiązywania testów. Wyniki konkursu brane będą pod uwagę w rankingu IT Szkoła. Dla nauczycieli, których uczniowie wypadną w konkursie najlepiej również przewidzieliśmy nagrody.

Zapraszamy do odwiedzenia strony konkursu.

Przypominamy, że jest już dostępny ranking szkół IT Szkoła – grudzień 2016.

Zespół IT Szkoła