06 Sierpnia 2020 09:04:36

Konkurs Grand IT Test
konkursyarticles: naglowekIT-SZKOLA.jpg
Szanowni Państwo,

IT Szkoła zaprasza Państwa uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu Grand IT Test. W poprzednich edycjach konkurs wzbudzał wśród Państwa duże zainteresowanie ale też wątpliwości, czy nie jest dla uczniów zbyt wymagający. Ponownie dopracowaliśmy jego formułę – testów jest mniej w każdej serii, co przełoży się na mniejsze zaangażowanie uczniów. Terminy testów są z góry znane a godziny udostępniania ograniczono do późnych godzin popołudniowych i wieczornych tak, aby udział w konkursie nie kolidował z zajęciami szkolnymi.
Podobnie jak w poprzedniej edycji zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie testów wiedzy z różnych dziedzin informatyki, które będziemy udostępniać za pośrednictwem strony IT Szkoła w okresie od marca 2018 do maja 2018. Testy udostępnimy w 6 seriach po 8 testów.
Odpowiedzi do wszystkich testów znajdują się na platformie IT Szkoła – wystarczy przerobić testy do udostępnionych kursów. Lista kursów przydatnych do każdego testu oraz terminów udostępniania kolejnych testów jest już dostępna na stronie konkursu. Tam można znaleźć również regulamin konkursu:

W konkursie mogą startować wszyscy uczniowie zarejestrowani w programie IT Szkoła.
Nagrody zostaną przyznane 10 najlepszym zawodnikom w rankingu ogólnym. Państwa prosimy o zachęcanie uczniów zainteresowanych informatyką do realizacji kursów i rozwiązywania testów. Wyniki konkursu brane będą pod uwagę w rankingu IT Szkoła. Dla nauczycieli, których uczniowie wypadną w konkursie najlepiej również przewidzieliśmy nagrody.
Zapraszamy do odwiedzenia strony konkursu.