23 Luty 2020 06:06:52

2018-09-08 liga robotyki
konkursy

Poszukujemy chętnych do pracy w szkolnym zespole konkursowym Lubelskie: Liga Robotyki

Proszę zgłaszać się osobiście albo za pośrednictwem kanałów elektronicznych.

więcej szczegółów na stronie: http://ligarobotyki.pl/

O konkursie

Lubelskie: Liga Robotyki to pierwszy w Polsce tego typu konkurs, skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich nauczycieli z województwa lubelskiego. Uczniowie tworzący Drużyny zaprojektują, a następnie zbudują i zaprogramują roboty przystosowane do tegorocznej tematyki turnieju. Nauczyciele pełniący rolę Mentorów mają za zadanie wskazać odpowiedni tor myślenia i zapewnić młodzieży warunki do pracy.

Na wzór ogólnoświatowych zawodów stworzonych przez organizację FIRST  przez 9 tygodni uczniowie będą zgłębiać fascynujące zaplecze wiedzy technicznej i szlifować umiejętności, które nie są dla nich dostępne na tym etapie nauki szkolnej. Wraz z budową i programowaniem robota drużyny są zobowiązane do stworzenia dokumentacji, która systematyzuje wszelkie notatki, projekty czy przemyślenia, które nabędą w czasie sezonu budowy.

Uczestnicy konkursu zyskają szereg umiejętności i doświadczą emocji związanych ze zdrowym konkurowaniem, zarówno na arenie, jak i poza nią. Młodzi ludzie rozwiną swoje kompetencje społeczne i zawodowe, będą uczyć się poprzez zabawę i nawiązywać przyjaźnie, które mogą stać się wspaniałymi i wartościowymi znajomościami na całe życie.

Tegoroczna gra, nosząca tytuł “Kosmiczna Przygoda”, obraca się wokół zagadnień związanych z przestrzenią kosmiczną i zjawiskami pozaziemskimi. Nurt science fiction pozwoli wszystkim uczestnikom puścić wodze fantazji i przeżyć niezwykłą przygodę w zupełnie zwykłym świecie.