14 Listopad 2019 06:53:29

promo 2018
2018-03-03 Dostęp do programów Microsoft
It-SzkolaW odpowiedzi na prośby i zapytania tych z Państwa, którzy nie zdążyli uzyskać dostępu do zasobów Microsoft Imagine Premium (dawniej Dream Spark) firmy Microsoft w poprzednim semestrze uruchamiamy całą procedurę ponownie. Poniżej, przesyłamy informację na temat warunków uzyskania dostępu do zasobów. Dostęp będzie ważny do 30 września 2018. Mogą go uzyskać wyłącznie osoby posiadające aktualny status nauczyciela lub ucznia szkół zarejestrowanych w programie po spełnieniu poniższych warunków. Prosimy o realizację warunków dostępu w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 marca 2018 do godz. 23.59.
2018-02-28 Konkurs programowania UMCS
konkursyhttps://ap.umcs.pl/wp-content/themes/akademia-portfolio/img/logo_umcs.png http://www.andrzej.edu.pl/images/news/UMCS_akademia_programowania.jpg

Zachęcam do udziału!

Ogólnopolski konkurs zorganizowany przez Instytut Informatyki UMCS dla uczniów wszystkich typów szkół.

Na czym polega konkurs?

Konkurs Algorytmy i Struktury Danych jest skierowany do uczniów wszystkich rodzajów i poziomów szkół, którzy interesują się programowaniem.

Co tydzień, od 5 marca do 14 maja br., na stronie Akademii pojawiać się będą nowe zadania programistyczne z zakresu algorytmów i struktur danych. Rozwiązania zadań będzie można przesłać do 27 maja 2018 r., a 32 osoby, które zdobędą największą liczbę punktów za zadania, zostaną zaproszone do Lublina do Instytutu Informatyki UMCS na finał konkursu.

2018-02-27 Wykład - podstawy zapytań w języku SQL
It-SzkolaWe wtorek 27.02.2018 r., w ramach Akademii programowania i baz danych IT Szkoły, uczniowie klasy 3e i 3AT uczestniczyli w wykładzie: Kto pyta nie błądzi – podstawy zapytań w języku SQL.
Spotkanie prowadził mgr inż. Andrzej Ptasznik.  Wykład składał się z dwóch części, podstawy teoretyczne zapytań SQL oraz praktyczne przykłady zastosowania języka SQL. W trakcie przerwy uczestnicy mieli możliwość dyskusji oraz zadawania pytań.
Spotkanie odbyło się w nowoczesnej formie, tzn. wykładu zdalnego na żywo, w formule telekonferencji z wykorzystaniem środowiska LYNC – wideokonferencja w wirtualnej sali wykładowej.
Poruszane zagadnienia na pewno wpłynęły na poszerzenie wiadomości z zakresu baz danych, szczególnie tym uczniom, którzy wybrali informatykę na egzaminie maturalnym.
/A. Łukasik/
news: 2018-02-27DSC_5662.JPG news: 2018-02-27IMG_20180227_121845.jpg news: 2018-02-27DSC_5666.JPG news: 2018-02-27DSC_5663.JPG
Konkurs Grand IT Test
konkursyarticles: naglowekIT-SZKOLA.jpg
Szanowni Państwo,

IT Szkoła zaprasza Państwa uczniów do udziału w kolejnej edycji konkursu Grand IT Test. W poprzednich edycjach konkurs wzbudzał wśród Państwa duże zainteresowanie ale też wątpliwości, czy nie jest dla uczniów zbyt wymagający. Ponownie dopracowaliśmy jego formułę – testów jest mniej w każdej serii, co przełoży się na mniejsze zaangażowanie uczniów. Terminy testów są z góry znane a godziny udostępniania ograniczono do późnych godzin popołudniowych i wieczornych tak, aby udział w konkursie nie kolidował z zajęciami szkolnymi.
Podobnie jak w poprzedniej edycji zadaniem uczestników będzie rozwiązywanie testów wiedzy z różnych dziedzin informatyki, które będziemy udostępniać za pośrednictwem strony IT Szkoła w okresie od marca 2018 do maja 2018. Testy udostępnimy w 6 seriach po 8 testów.
Odpowiedzi do wszystkich testów znajdują się na platformie IT Szkoła – wystarczy przerobić testy do udostępnionych kursów. Lista kursów przydatnych do każdego testu oraz terminów udostępniania kolejnych testów jest już dostępna na stronie konkursu. Tam można znaleźć również regulamin konkursu:

W konkursie mogą startować wszyscy uczniowie zarejestrowani w programie IT Szkoła.
Nagrody zostaną przyznane 10 najlepszym zawodnikom w rankingu ogólnym. Państwa prosimy o zachęcanie uczniów zainteresowanych informatyką do realizacji kursów i rozwiązywania testów. Wyniki konkursu brane będą pod uwagę w rankingu IT Szkoła. Dla nauczycieli, których uczniowie wypadną w konkursie najlepiej również przewidzieliśmy nagrody.
Zapraszamy do odwiedzenia strony konkursu.